• 0507 977 37 21 İrtibat
 • info@ayazapart.com Mail
 Salda Gölü Tatil Rehberi

Salda Gölü Tatil Rehberi

Salda Gölü, tatil için en tercih edilebilir yerlerden biridir. Ziyaretçilerin tamamının memnun ayrıldığı bu göl kafa dinlemek, güzel fotoğraflar çekmek ve dinlenmek için en uygun yerlerden biridir. Bu yazımızda sizlere Salda Gölü tatiliniz için rehber niteliğinde bilgilendirmeler yapacağız. Hazırsanız başlayalım..

Salda Gölü Nerededir?

Salda Gölü, Burdur’un Yeşilova ilçesinde yer alır. Coğrafi konumu sebebiyle ne Ege kadar kalabalık ve yoğun, ne de Akdeniz kadar sıcak ve kalabalık bir durumu vardır. Mavinin ve yeşilin mükemmel uyumunu, Salda Gölü’nde dilediğiniz gibi deneyimleyebilirsiniz.

Salda Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Salda Gölü’ne her türden araç ile ulaşım mümkündür. Otobüs yolculuğu yapacaksanız merkezden Yeşilova servislerine binerek, buradan alışverişinizi yaptıktan sonra –Salda Gölü’nden önce alışveriş yapabileceğiniz tek duraktır- minibüsler ile Salda Gölü’ne rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Salda Gölü’ne Gitmek İçin Sebepler

 • 1
  Öncelikle Salda Gölü, temiz ve bakir kalmış gözde yerlerden biridir.
 • 2
  Yazları bile bunaltıcı olmayan sakin akşamlarıyla serin bir yaz akşamı deneyimi yaşamanızı sağlar.
 • 3
  Kalabalık olmaması ve küçük olması sebebiyle deniz taşıtlarının girememesi, Salda Gölü’nü temiz kalan nadir yerlerden yapar.
 • 4
  Birden fazla tatil deneyimi imkânı sunan Salda Gölü’nde ister otelde kalabilir ister Ayaz Apart gibi bungalov bulunan yerlerde konaklayabilir, isterseniz günübirlik ziyaret edebilir, isterseniz de kamp yaparak bağımsız bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Salda Gölü Neden Tercih Edilir?

Salda Gölü, yalnızca Türkiye için değil dünya için de önemli bir yere sahiptir. Zira Salda Gölü, dünyanın en temiz beşinci gölüdür. Sırf bu sebep bile Salda Gölü’nü ziyaret etmek için insanı kendisine çeker. Ayrıca Salda Gölü’nün etrafı da eşsiz güzelliklerle doludur. Dağlar ve ormanlar Salda Gölü’nü yemyeşil bir çember gibi sarmıştır. Salda Gölü’ne gittiğinizde Tabiat Parkı gibi gezmeniz ve görmeniz gereken birçok tarihi ve doğal güzellikle karşılaşmanız mümkündür.

Salda Gölünü canlı izlemek için tıklayınız.

Salda Gölü’nde Gezilecek Yerler

Bembeyaz kumları, masmavi suyu ile tatil sevenlerin gözdesi olan Salda Gölü, çevresiyle de göz kamaştırıyor. Salda Gölü’ne gittiğinizde uzun ve keyifli orman yürüyüşleri yapmayı unutmayın. Ayrıca etraftaki esnaflar, son derece temiz ve sıcakkanlıdırlar. Yerli halkları da ziyaretçilerine karşı güler yüzlü ve sevecendir. Belediyenin halk plajı, tabiat parkı, Doğanbaba Halk Plajı gibi yerleri mutlaka ziyaret edin. Ayrıca tostları ve atıştırmalıkları meşhur olan Yeşilova’da tost yiyebilir, bölgenin lezzetlerini deneyebilirsiniz.

Salda Gölü’nde Nerede Kalınır?

Salda Gölü etrafında birçok konaklama yeri vardır. Bizim tavsiyemiz, eşsiz bir konaklama deneyimi için Ayaz Apart’tan başkası değildir. Ayaz Apart, Salda Gölü tatili denilince akla ilk gelen yerlerden biridir. Tatil yaparken farklı deneyimlerden hoşlanan insanlar için Ayaz Apart, bungalovlarıyla size bambaşka bir tatil tecrübesi sunar. Konforlu, rahat ve aynı zamanda doğayla iç içe bir tatil için Ayaz Apart, biçilmiş kaftandır.

Bambaşka Bir Tatil Deneyimi için Ayaz Apart

Bizler kalite, müşteri memnuniyeti ve konfor sunmayı ilke edindik. Salda Gölü tatilinizde sizleri rahat ettirmek ve eşsiz bir tatil deneyimi sunmak için daima hazırız. Bilgi almak ve rezervasyon için bize her zaman ulaşabilirsiniz. Görüşmek üzere!

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.